715 gösterim
47,67 viral puan

Cameron'dan Putin uyarısı

İngiltere Başbakanı David Cameron, New York Daily News için kaleme aldığı makalede AB’yi Rusya Devlet Başkanı Putin’e karşı durmaya davet etti.
Gülten 25.07.2014 saat 23:56
  1. Rusya’nın Ukrayna’da bulunan ayrılıkçıları silahlandırarak ülkenin sınır bütünlüğüne müdahale ettiğini belirten Cameron, “Artık gücümüzü, etkimizi ve kaynaklarımızı hissettirme vaktimiz geldi” sözleriyle AB’nin Rusya’ya karşı daha sert bir konuma geçmesi gerektiğinin altını çizdi.

    Rusya’ya karşı ekonomik yaptırımların arttırılmasını savunan Cameron, bu yaptırımların AB üyesi 28 ülkeyi de ekonomik olarak zorlayabileceğini kabul etti. Buna rağmen bu yönteme başvurulması gerektiğini savunan Cameron, “Ciddi ekonomik yaptırımlar Rusya’nın anlayacağı tek dil olacaktır” iddiasında bulundu.

    Malezya Havayolları’na ait yolcu uçağının Rus yanlısı milisler tarafından düşürüldüğü iddiasına dikkat çeken Cameron, “Kimse Putin’in uçak düşürmek gibi bir niyeti olduğunu söyleyemez. Hatta milislerin bile böyle bir trajediye sebep olmayı istediklerini düşünmüyorum. Ama Rusya’nın Ukrayna’da yarattığı ortam bu hadisenin yaşanmasına sebep oldu ve şimdi bunun faturasını bütün dünya ödüyor” ifadelerini kullandı.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Toplam Seed: 15 gösterim
  • Toplam Direkt: 700 gösterim
  • Viral Puan: 47,67