812 gösterim
35,30 viral puan

Hamas 'şart' hatırlatması

Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Musa Ebu Merzuk, Hamas'ın koyduğu ateşkes şartlarını dikkate almayan herhangi bir çözümü kabul etmeyeceklerini söyledi.
Gülten 27.07.2014 saat 00:35
  1. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının sona erdirilmesi ve ateşkesin sağlanması için Paris'te düzenlenen uluslararası toplantıya ilişkin AA muhabirine değerlendirmelerde bulunan Merzuk, "İki tarafın da son olarak gündeme gelen girişimleri reddettiği bu ortamda Gazze'deki krizin çözülmesi için yeni fikirler bulmaya çalışıyorlar ancak direniş grupları, şartlarını dikkate almayan görüşleri kabul etmeyecektir" dedi.

    Uluslararası toplumun başarısız olması halinde de "yorulmak bilmeksizin" direnmeye devam edebileceklerini belirten Ebu Merzuk, "Silah üretebiliyoruz ve bunu dünya görüyor. Direniş grupları işi zorlaştırmaya çalışmıyor ancak biz 2- 3 sene sonra tekrar savaşa girmek yerine kesin bir çözüm istiyoruz" diye konuştu.

    Filistin direniş grupları, ateşkes için Gazze'ye uygulanan ambargonun kaldırılması ve esir takası anlaşmasına bağlı kalınması gibi şartlar ileri sürmüştü.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 4 gösterim
  • Toplam Seed: 23 gösterim
  • Toplam Direkt: 785 gösterim
  • Viral Puan: 35,30