912 gösterim
48,00 viral puan

ABD'den Davutoğlu yorumu

Ahmet Davutoğlu'nun Başbakan adaylığıyla ilgili ABD'den ilk yorum geldi. Günlük basın brifinginde konuyla ilgili soruyu yanıtlayan Dışişleri Sözcüsü Harf, "Bir sonraki başbakanla çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz" dedi.
Gülten 23.08.2014 saat 14:09
  1. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkan adayı gösterilmesiyle ilgili "Türkiye'deki bir sonraki başbakanla çalışmayı sabırsızlıkla beklediklerini" belirtti.

    Harf, günlük basın brifinginde Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkan adayı gösterilmesiyle ilgili değerlendirmesinin sorulması üzerine, "Bunun bir adaylık olduğunu anlıyorum. Şimdi işlemesi gereken bir süreç var. (Türkiye'de) Bir sonraki başbakan kim olursa olsun onunla birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz" dedi.

    Bir başka soru üzerine Harf, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin, bakanlığı boyunca Davutoğlu ile çok yakın bir çalışma içerisinde olduğunu, bu hafta da onunla özellikle Gazze konusunda ve diğer konularda birden fazla görüşme yaptığını kaydetti.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 5 gösterim
  • Toplam Seed: 19 gösterim
  • Toplam Direkt: 888 gösterim
  • Viral Puan: 48,00