690 gösterim
19,71 viral puan

AVUSTRALYA'DA TERÖR ALARMI!

Avustralya ülkede "orta" olan terör tehdit seviyesini, Ortadoğu'da savaşa katılan vatandaşları bulunması nedeniyle "yüksek düzeye" çıkardığını açıkladı.
Gülten 12.09.2014 saat 17:58
 1. Terör tehdit seviyesini yükselten Avustralya hükümet yetkilileri, "terör saldırısı riski bulunduğunu ancak nerede ve hangi hedeflere yönelik olacağını bilmediklerini" belirtti.

  Avustralya Başbakanı Tony Abbott, terör saldırısı hakkında belli bir istihbaratlarının olmadığını ifade ederek, "Saldırıyı gerçekleştirebilecek niyette ve kapasitede olan insanların olduğunu biliyoruz" dedi.

  Terör tehdit seviyesinin yükselmesini Avustralya Güvenlik İstihbarat Teşkilatı'nın (ASIO) tavsiye ettiğini belirten Abbott, buna sebep olarak da "Ortadoğu'da savaşlara katılan Avustralyalılar ve onları destekleyen vatandaşların bulunmasını" gösterdi.
  Avustralyalıların "günlük hayatlarında hiçbir değişiklik hissetmeyeceklerini" söyleyen Abbott, "Havaalanlarında, limanlarda, askeri üslerde, hükümet binalarında ve büyük toplumsal faaliyetlerde biraz daha güvenlik tedbirlerini fark edecekler" diye konuştu.

  Avustralya'da terör tehdit seviyeleri, "düşük, orta, yüksek ve aşırı" olarak kodlanıyor.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Toplam Seed: 35 gösterim
 • Toplam Direkt: 655 gösterim
 • Viral Puan: 19,71