843 gösterim
7,08 viral puan

'Bedelini ödeyecekler'

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İstanbul'da ABD askerlerinin başına çuval geçirilmesini kınadı ve "Sorumlular yaptıklarının bedelini ödeyecekler" dedi.
Gülten 14.11.2014 saat 21:12
  1. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dün İstanbul'da Amerikan askerine yönelik eylemi yapanların bedelini ödeyeceğini söyledi.G-20 zirvesine ev sahipliği yapan Avustralya'da konuşan Çavuşoğlu, bazı marjinal unsurlar tarafından gerçekleştirilen bu fiziki saldırının kabul edilemez olduğunu bildirdi."Bu çok çirkin eylemi güçlü ve açık bir biçimde kınıyorum" diyen Çavuşoğlu, yetkili Türk makamlarının konuya ilişkin kapsamlı bir soruşturma yürüttüğünü ve sorumluların yaptıklarının bedelini ödeyeceğini vurguladı.
    Çavuşoğlu, resmi görevli olsun ya da olmasın Türkiye'deki tüm yabancıların milliyet, ırk, din ve inançlarından bağımsız olarak misafir olduğunu ve hukuk çerçevesinde Türkiye'nin tam koruması altında bulunduğunu söyledi.Çavuşoğlu, şöyle devam etti:"Benzer münferit hadiselerin tekrar vuku bulmamasını teminen tüm gerekli önlemleri alacağız. Türk milleti adına, saldırıya maruz kalan tüm Amerikan askerlerine geçmiş olsun dileklerimi sunar, Türk halkının en zor zamanlar da dahil olmak üzere her daim kendilerine ve onların silah arkadaşlarına kadim dost ve ortakları olarak evlerini ve kalplerini açmaya devam edeceklerini temin ederim.
    "Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Türkiye ve ABD vazgeçilmez müttefik, ortak ve dost ülkelerdir ve ikili ilişkilerimiz sağlam ve dayanıklı olduğu kadar bölgesel ve küresel barış ve istikrarın devamı için de hayati olmaya devam etmektedir" ifadesini kullandı. Hafta içi TGB üyesi bir grup, Sarayburnu'da demirli ''USS ROSS'' adlı ABD savaş gemisinde görevli 3 askerin başına çuval geçirip üzerlerine kırmızı boya atmıştı.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Toplam Seed: 119 gösterim
  • Toplam Direkt: 724 gösterim
  • Viral Puan: 7,08