"Zanlıların yeri belirlendi" - The-Time-Turk - Haberself - Türkiye nin Viral Haber Merkezi
759 gösterim
34,50 viral puan

"Zanlıların yeri belirlendi"

Charlie Hebdo dergisindeki saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen iki şüphelinin yeri belirlendi. İki şüphelinin Paris'in kuzeyindeki Villers-Cotteret'te bir benzin istasyonunda görüldüğü iddia edildi. İsmini vermeyen bir yetkili de bu bilgiyi doğruladı.
Gülten 08.01.2015 saat 13:19
 1. Charlie Hebdo dergisine yönelik saldırının ardından Fransız polis "terörist avı" başlattı. Cezayir doğumlu kardeşler Şerif ve Said Kuaşi'nin Paris'in kuzeyindeki Villers-Cotteret'te bir benzin istasyonunda görüldüğü belirtildi.
  Villers-Cottert'teki bir benzin istasyonu sahibi, zanlıları gri bir araçla gördüğünü ileri sürdü. Zanlıların silahlı olduğu da iddialar arasında. İsmini açıklamayan Fransız bir yetkili de, bu bilgiyi doğruladı.

  PARİS'TE İKİNCİ ÇATIŞMA: KADIN POLİS ÖLDÜ
  Bu gelişmenin ardından Paris'in güneyindeki Montrouge siyah giysili, üzerinde çelik yelek bulunan bir kişi otomatik silahla polise ateş açttı. Çatışmada bir polis memuru öldü, diğeri yaraladı. 52 yaşında olduğu belirtilen saldırgan, polis tarafından yakalandı.

  KADIN POLİS ÖLDÜ
  Yaşamını yitiren polis memurunun kadın olduğu belirtiliyor. Saldırının Charlie Hebdo katliamıyla ilgisi olup olmadığı ise bilinmiyor.
  KEBAP RESTORANINDA PATLAMA
  Fransız haber ajansı AFP, Fransa'da bugün bir saldırı daha gerçekleştirildiğini duyurdu. Ülkenin doğusundaki Villefrance-sur-Saone kentinde bir camiye yakın mesafede bulunan kebap restoranında patlama oldu.
  Fransız polisi, patlamanın saldırı sonucu meydana geldiği şüphesiyle soruşturma başlattı.

  "TERÖRİST AVI" BAŞLATILDI
  Fransa'da Charlie Hebdo dergisinin ofisini basarak 12 kişiyi öldüren 32 ve 34 yaşlarındaki Şerif ve Said Kuaşi kardeşler için polisin "terörist avı" sürüyor.
  Fransız özel birlikleri, Cezayir kökenli olduğu iddia edilen iki kardeşi, başkent Paris'e 2 saat mesafedeki Reims'e bağlı Croix Rouge bölgesinde arıyor. Ev ev arama yapan Fransız polisi şu ana kadar 7 kişiyi gözaltına aldı.
  "BAĞLANTILI İSİMLER GÖZALTINDA"
  Polisin gözaltına aldığı 7 kişinin, Fransız vatandaşı Cezayirli iki kardeş Şerif ve Said Kuaşi ile yakın bağlantılı isimler olduğu belirtildi. Gözaltına alınanlar arasında kadınlar da olduğu belirtiliyor.

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Toplam Seed: 22 gösterim
 • Toplam Direkt: 737 gösterim
 • Viral Puan: 34,50