712 gösterim
25,43 viral puan

Abdullah Gül: Aktif siyasette olmayacağım

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül milletvekili adayı olup olmayacağı yönündeki tartışmalara son noktayı koydu: "Şu anda aktif siyasetin içinde olmayacağım.”
Gülten 13.03.2015 saat 15:18
 1. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül milletvekili adayı olmayacağını resmen açıkladı.
  Cuma namazını İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü'ndeki Fatih Ormanı Camisi'nde kılan Abdullah Gül çıkışta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.
  "ÇOK GÜZEL SORDUN, TEBRİK EDERİM"
  Bir gazetecinin "Hayrunnisa Gül, Çankaya Köşkü'nden veda ederken 'Bundan sonra asıl intifadayı ben başlatacağım' demişti. Siyaseten önümüzdeki günlerde intifada başlatmayı düşünüyor musunuz, yoksa siyaseten sadece emekli misiniz bundan sonra?" şeklindeki sorusuna Gül, "Bu mu sorun? Çok güzel soru sordun. Bravo, tebrik ederim seni" karşılığını verdi.
  "KOZMİK ODA" SORUSUNA YANIT YOK

  Abdullah Gül, aynı gazetecinin Bülent Arınç'a suikast iddiasıyla ilgili takipsizlik kararının verildiğini hatırlatılarak, "Suikast iddiasıyla ilgili o günlerde ne düşünmüştünüz? Devletin kozmik odalarına girildi, takipsizlik kararı verildi" sorusunu da yanıtlamadı.

  Gül, başka bir gazetecinin, "Sayın Cumhurbaşkanı'ndan ve Başbakan'dan açıklamalar geldi siyasete dönmeniz konusunda. Bu konuda bir yanıt verecek misiniz?" sorusu üzerine, kendisiyle ilgili söylenenler ve yazılanların tamamen kendi bilgisi dışında olduğunu söyledi.

  "Arkadaşlarla oturup konuşmuşluğumuz veya herhangi bir görüşmüşlüğümüz bu konularla ilgili söz konusu değil" diyen Gül, bunların tamamen kendisi dışında gelişen şeyler olduğunu kaydetti.
  "AKTİF SİYASETTE OLMAYACAĞIM"

  Gül, Cumhurbaşkanlığı süresi bitip Ankara'dan ayrılırken de bu tip aktif siyasete katılıp katılmayacağıyla ilgili sorularla karşılaştığını belirterek, şöyle devam etti:

  "O günkü söylediklerim bugün de benim için geçerlidir. Dolayısıyla şu anda böyle bir düşüncem yok. Bunu zaten değişik vesilelerle sorulduğunda da hep söyledim. Şüphesiz ki ben AK Parti'nin kurucusuyum. AK Parti'nin içeride, dışarıda milletimize yaptığı çok güzel hizmetleri arkadaşlarımızla yaptık. Bundan sonra da bütün birikimimi devletim, milletim, halkım için şüphesiz ki vermeye devam edeceğim. Sadece bütün bunları kendime saklayacak halim yoktur. Bunun için sadece siyasetin içerisinde olmak da gerekmiyor.

  Arkadaşlar sorumluluklar aldılar, devam ediyorlar. Onların hepsinin başarılı olmasını istiyorum. Dolayısıyla onların başarısı millete hizmettir. Ben de yeri geldiğinde şüphesiz ki üstüme düşenleri, görüşlerimi, fikirlerimi paylaşarak yardımcı olmaya çalışırım. Tekrar söylemek istediğim şey, bu tip sorulara daha önce nasıl cevap verdiysem, bugünkü cevabım da o şekilde. Dolayısıyla şu anda aktif siyasetin içerisinde olmayacağım."
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 2 gösterim
 • Toplam Seed: 28 gösterim
 • Toplam Direkt: 682 gösterim
 • Viral Puan: 25,43