Davutoğlu'dan Arınç-Gökçek yorumu: Her iki açıklama da yanlış - The-Time-Turk - Haberself - Türkiye nin Viral Haber Merkezi
728 gösterim
5,60 viral puan

Davutoğlu'dan Arınç-Gökçek yorumu: Her iki açıklama da yanlış

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bülent Arınç-Melih Gökçek tartışmasıyla ilgili ''Parti disiplininden feragat edilmiştir. Dün yapılan açıklamalar yanlıştır. Gerekli uyarılarda bulundum, bulunacağım'' dedi.
Gülten 24.03.2015 saat 14:27
 1. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya'da gazetecilerin sorularını yanıtlıyor.
  Başbakan'a Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç arasındaki tartışma soruldu.
  Davutoğlu, "Dün yapılan her iki açıklama da hem partimizin kurulları, kuralları ve disiplini açısından hem de ortak siyasi kültürümüz açısından yanlıştır" dedi.

  Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

  ''AK Parti kuralları belli, sağlam kurallara oturmuş bir partidir. Farklı kanaati olan bu zeminlerde görüşlerini dile getirebilirler. Atılacak adımlar varsa da hiç tereddütsüz atılır. Hem partimizin disiplini açısından ortak siyasi kültürümü açısından yanlıştır. Dün Arınç'la bir araya geldik bugün de Melih Gökçek ile görüşüceğim gerekli uyarılarda bulunacağım. Disiplin kurulları işleyecek.
  Her şey silahsızlanmaya bağladı. Çözüm süreci bizim için stratejik bir tercihtir. Seçimi kaybetmek pahasına çözüm sürecinden vazgeçmeyiz.''
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Toplam Seed: 130 gösterim
 • Toplam Direkt: 598 gösterim
 • Viral Puan: 5,60