939 gösterim
3,74 viral puan

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne silahlı saldırı

Vatan Caddesi üzerindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne silahlı saldırı düzenlendi. Polisin dikkati, büyük bir tehlikeyi önledi. Zamanında müdahale eden polisler, bir teröristi ölü olarak ele geçirdi. Hain saldırıda 2 polisin de yaralandığı bildirildi.
Gülten 02.04.2015 saat 16:04
 1. İki kişi, İstanbul Emniyet binasına bombalı saldırı girişiminde bulundu.
  Emniyet binasına girmeye çalışan biri kadın iki saldırganla polis arasında çatışma yaşandı. Olayda 2 polisin ise hafif yaralandığı duyuruldu. Kadın terörist, Emniyet'in nizamiye bölümüne yaklaşıp, önce 2 el bombası fırlattı ardından uzun namlulu tüfekle ateş açtı daha sonra öldürüldü. Teröristin attığı bombalardan biri patlamadı, diğeri ise infilak etti.
  Kadın saldırganın isminin ise Elif Sultan Kalsen olduğu belirlendi.
  Ölen teröristin üzerindeki üç bomba da, bomba imha uzmanları tarafından fünye ile patlatılarak etkisiz hale getirildi.
  Helikopterle de desteklenen çalışmalar sonucu kaçan yaralı terörist de olay yerine yakın mesafede yakalandı.
  Vatan caddesi çift yönlü olarak araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Polis memuru İ.M.'nin açılan ateş sırasında kulağından yaralandığı, polis arkadaşlarının yardımıyla Emniyet binasının yakınında bulunan Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldığı öğrenildi.
  Diğer polis memuru T.D.'nin ise alnını kurşun sıyırdı. Yaralı polis ambulansla çevredeki bir hastaneye kaldırıldı.
  Yaralı polis memurlarının sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

  BAŞBAKAN TELEFONLA BİLGİ ALDI
  Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan silahlı saldırıyla ilgili, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk ve İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok'u arayarak bilgi aldı.
  EMNİYET'TEN AÇIKLAMA
  Saldırının ardından açıklama yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin, "İstanbul Emniyet Müdürlüğümüze yarım saat kadar önce biri kadın iki kişi tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Çatışmada kadın terörist üzerindeki bomba ve uzun namlulu silahla ölü olarak ele geçirildi. Diğer saldırganın yaralı olarak kaçtığı olayda bir polisimiz hafif yaralandı" dedi.
  Olayın hemen öncesinde Emniyet'in önünde protestocu bir grubun olduğu ve bu kişilerin gözaltına alındığı açıklandı.
  İlerleyen saatlerde Emniyet'ten ikinci kez yapılan bir açıklamada, çatışma sırasında yoldan geçmekte olan bir kişinin sol ayak topuğundan hafif şekilde yaralandığı, tedavisinin Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde devam ettiği belirtildi.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 251 gösterim
 • Toplam Direkt: 687 gösterim
 • Viral Puan: 3,74