1.234 gösterim
3,93 viral puan

Fenerbahçe otobüsüne silahlı saldırı

Rizespor maçı sonrası İstanbul'a dönüş için Trabzon Havaalanı'na giden Fenerbahçe otobüsü saldırıya uğradı. Zırhlı araçla havaalanına götürülen kafile İstanbul'a döndü. Takımı, havaalanında Başkan Aziz Yıldırım karşıladı.
Gülten 05.04.2015 saat 14:52
 1. Türk spor tarihinin en akıl almaz şiddet olaylarından biri, Fenerbahçe'nin Rize deplasmanı dönüşünde yaşandı!
  İstanbul'a gitmek için Trabzon Havaalanı'na doğru giden Fenerbahçe otobüsüne Karadeniz Sahilyolu'nda silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı sırasında otobüsün şoförü Ufuk Kıran, vuruldu. Şoför kanlar içinde direksiyonda kalırken, otobüsü içerideki güvenlik görevlisi durdurdu.

  ŞOFÖRÜN SAĞLIK DURUMU İYİ
  Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Kıran'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı, sağlık durumunun iyi olduğu doktorlar tarafından açıklandı.
  Bu arada Emniyet yetkilileri otobüse pompalı tüfek ile ateş açıldığını söyledi.
  Sarı lacivertli kafile yaklaşık 1 saatlik beklemenin ardından otobüsten indirilip zırhlı araca bindirildi ve havaalanına doğru yola çıkıldı.
  Sarı-lacivertli kafile daha sonra uçakla İstanbul'a gitti. Gece saatlerinde İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na inen Fenerbahçe kafilesini Başkan Aziz Yıldırım karşıladı.
  Taraftarlar, futbolcuları meşaleler ile karşılarken, tezahüratlar ile de futbolculara destek verdiler.
  Fenerbahçe Takımı'nı taşıyan otobüs Samandıra'ya giriş yaptı. Yaklaşık 100 kadar taraftar, takım otobüsü tesislere girerken kafileye sevgi gösterilerinde bulundu.
  Samandıra'da Trabzonspor ve başkanı Hacıosmanoğlu'na büyük tepki vardı.

  ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU'DAN KINAMA
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüse saldırı hakkında yetkililerden bilgi aldı.
  Yetkililerin, Erdoğan'a olayla ilgili bilgi verdikleri, hadiseye ilişkin tüm bilgi ve iddiaları titizlikle değerlendirdiklerini ifade ettikleri öğrenildi.
  Saldırıyı kınadığını açıklayan Başbakan Davutoğlu, faillerin en kısa zamanda yakalanıp adalete teslim edilmesi için tüm çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz'le görüşerek her türlü tedbirin alınması yönünde talimat verdiğini kaydetti.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 314 gösterim
 • Toplam Direkt: 919 gösterim
 • Viral Puan: 3,93