1.109 gösterim
4,11 viral puan

TSK, IŞİD hedeflerini vuruyor: 1 IŞİD üyesi terörist öldürüldü

Kilis'te, Suriye tarafından açılan ateş sonucu 1 astsubayın şehit olduğu, 2 uzman çavuşun da yaralandığı bildirildi. Olayın ardından TSK, Suriye'deki IŞİD mevzilerini ateş altına aldı.
Gülten 23.07.2015 saat 18:07
 1. Son günlerde gelen acı haberlere bir yenisi daha eklendi. Kilis'te, Suriye'den açılan ateş sonucu 1 astsubay şehit oldu, 2 uzman çavuş da yaralandı.

  5. Zırhlı Tugay Komutanlığı'na bağlı Dağ Hudut Karakolu'na Suriye tarafından ateş açıldı. Terör örgütü IŞİD'ın kontrolündeki bölgeden açıldığı belirlenen ateş sonucu, 1 astsubay şehit oldu. Ateşte 2 uzman çavuşun da yaralandığı bildirildi.

  4 TANKLA ATEŞ AÇILDI
  Açılan ateşe, angajman kuralları gereği, TSK sınır birlikleri tarafından anında karşılık verildi.
  TSK, 4 tankla IŞİD hedeflerini vurdu. Edinilen bilgiye göre, Suriye tarafındaki IŞİD hedefleri tahrip edildi.
  1 IŞİD MİLİTANI ÖLDÜRÜLDÜ
  Çatışmalar sırasında bir IŞİD militanının öldürüldüğü gelen bilgiler arasında.

  YARALILARIN SAĞLIK DURUMU İYİ
  Olayla ilgili açıklama yapan Kilis Valisi Süleyman Tapsız, ellerinden yaralanan 2 uzman çavuşun 112 Acil Servis ekiplerince Kilis Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Valinin açıklamasına göre, yaralı askerlerin sağlık durumları iyi.
  KOMUTAN BÖLGEDE
  Çatışmanın devam ettiği bölgeye, Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Cemalattin Doğan da gitti.
  Önümüzdeki dakikalarda Genelkurmay Başkanlığı'ndan olayla ilgili bir açıklama yapılacağı bildirildi.

  ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ İLAN EDİLMİŞTİ
  Kilis Valiliği'nden dün yapılan açıklamada son günlerde Suriye sınırında meydana gelen gelişmeler ve çatışmalar nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla 5 gün süreyle bazı bölgelerin özel güvenlik bölgesi ilan edildiği belirtilmişti. Kilis Valiliği açıklamasında, "Öncü Hudut Karakolu ile İnanlı Hudut Karakolu arasında kalan bölge ve Darmık Hudut Karakolu ile Çerçili Hudut Karakolu arasında kalan bölgenin 23 Temmuz 2015 günü saat 13.00'dan başlayıp 28 Temmuz 2015 günü saat 13.00'da bitecek şekilde beş gün süreyle Valiliğimizce Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmesine karar verilmiştir" denildi.

  BORDO BERELİLER SINIRDA
  Öte yandan sınırdaki gelişmeler nedeniyle Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı bordo berelilerden oluşan birlikler de Kilis'e gelmişti.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2 gösterim

 • Toplam Viral: 25 gösterim
 • Toplam Seed: 270 gösterim
 • Toplam Direkt: 814 gösterim
 • Viral Puan: 4,11