988 gösterim
3,26 viral puan

Hakkari Dağlıca'da terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde yola döşenen mayın, askeri iki zırhlı aracın geçişi sırasında PKK'lılar tarafından patlatıldı.
Gülten 07.09.2015 saat 15:00
 1. Hakkari Dağlıca'da askere pusu kuruldu.Yola döşenen patlayıcılar, teröristler tarafından infilak ettirildi; şehit ve yaralılar var.Zırhlı iki askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen mayın, PKK'lılar tarafından uzaktan kumandayla patlatıldı.
  Meydana gelen patlamada ve ardından bölgede hava destekli başlatılan operasyon sırasında çıkan çatışma nedeniyle şehit ve yaralıların olduğu belirtildi.
  Operasyona özel birliklerin de katıldığı belirtildi.

  HAVA OPERASYONUNDA 13 NOKTA VURULDU
  Teröristlerin saldırısı üzerine başlatılan operasyonlarda kara ve hava operasyonlarına ağırlık verildi.
  Hava şartlarının elverişsiz olmasına rağmen F-16 ve F-4 uçaklarıyla, terör örgütü gruplarına yönelik 13 hedef noktasının vurulduğu ve çok sayıda terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi.

  GENELKURMAY’DAN AÇIKLAMA

  Genelkurmay Başkanlığı, internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada Dağlıca’daki saldırıyla ilgili bilgiler verdi.

  Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması amacıyla yürütülen operasyonda, dün 3 el yapımı patlayıcının bulunarak imha edildiği bildirilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
  "Operasyonun devamında yola döşenen diğer el yapımı patlayıcıların patlatılması ile 2 zırhlı aracımız ağır hasar görmüştür. Patlama neticesinde kahraman silah arkadaşlarımızdan şehit ve yaralananlar olmuştur. Bölgeye icra edilen yoğun hava harekatı kapsamında 2 adet F-16 ve 2 adet F-4 ile bölücü terör örgütüne ait toplam 13 hedef vurulmuştur. Yaşanan çok olumsuz hava koşullarına rağmen operasyona kararlılıkla devam edilmektedir.
  Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz."
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 5 gösterim
 • Toplam Seed: 303 gösterim
 • Toplam Direkt: 680 gösterim
 • Viral Puan: 3,26