1.004 gösterim
2,95 viral puan

Saldırıya İlişkin Genelkurmay'dan ilk açıklama

Genelkurmay Başkanlığı'ndan, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki terör saldırısına ilişkin, "Patlama neticesinde kahraman silah arkadaşlarımızdan şehit ve yaralananlar olmuştur" açıklamasında bulunuldu.
Gülten 07.09.2015 saat 15:04
 1. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde, Dağlıca'daki terör saldırısına ilişkin bilgiler verildi.
  Yurt dışındaki bölücü terör örgütüne ait hedeflerin, 24 Temmuz'da başlatılan yoğun hava harekatı neticesinde ağır hasar ve zayiatta uğratıldığı belirtilerek, buna müteakip yurt içindeki bölücü terör örgütüne ait hedeflerin imhası maksadıyla operasyonlara hız verildiği vurgulandı.
  Özellikle Hakkari bölgesinde bölücü terör örgütünce menfez ve köprülerin tahribi ve yollara el yapımı patlayıcıların döşenmesi nedeniyle halkın ulaşım imkanlarının kısıtlandığına dikkat çekilerek, bölge halkının güven ve huzur içinde ulaşımına imkan vermek maksadıyla 4 Eylül'den itibaren başlatılan operasyonların dağlık alanda ve yollarda aralıksız devam ettiği kaydedildi.

  Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması amacıyla yürütülen operasyonda, dün 3 el yapımı patlayıcının bulunarak imha edildiği bildirilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
  "Operasyonun devamında yola döşenen diğer el yapımı patlayıcıların patlatılması ile 2 zırhlı aracımız ağır hasar görmüştür. Patlama neticesinde kahraman silah arkadaşlarımızdan şehit ve yaralananlar olmuştur. Bölgeye icra edilen yoğun hava harekatı kapsamında 2 adet F-16 ve 2 adet F-4 ile bölücü terör örgütüne ait toplam 13 hedef vurulmuştur. Yaşanan çok olumsuz hava koşullarına rağmen operasyona kararlılıkla devam edilmektedir.
  Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz."
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 340 gösterim
 • Toplam Direkt: 663 gösterim
 • Viral Puan: 2,95