951 gösterim
3,33 viral puan

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kurban Bayramı mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaptı.
Gülten 23.09.2015 saat 13:35
 1. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
  Mesajında terörle mücadelede kararlılık vurgusu yapan Erdoğan "Terör örgütünün amacı kardeşleri birbirine düşürmektir" ifadesini kullandı.

  Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde yayımlanan mesajı şöyle:
  "Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla tebrik ediyor; bayramın, ülkemizle birlikte tüm İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.
  Bayramlarımız, kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme vesilesidir. Bayramlar aynı zamanda bir gönül kazanma seferberliğidir.

  Ebedi kardeşliğimizi, tebrikler ve tekbirlerle yeniden ihya ettiğimiz bayram günlerinde, 78 milyon daha bir muhabbetle kucaklaşıyoruz. Sevginin, vefanın, sadakatin, fedakârlığın simgesi olan Kurbanın ve Kurban Bayramının anlamını çok iyi kavramak mecburiyetindeyiz.

  Bu bayramda, muhtaçların hanelerine, muhabbet ve sevinç taşımalıyız. Kurban ibadetiyle bizden istenen, elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmak, gönülden verebilmektir. Bu günler, aynı zamanda Hac ibadetinin ifa edildiği; dilleri, ırkları, tenleri, renkleri, kültürleri ve coğrafyaları farklı milyonlarca Müslümanın, Arafat meydanında, dualar eşliğinde, müstesna bir kardeşlik manzarası sergilediği günlerdir.

  Hac ibadeti için mübarek topraklarda bulunan kardeşlerimizi tebrik ediyor, Haclarının ve kurbanlarının kabul olmasını diliyorum.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Toplam Seed: 286 gösterim
 • Toplam Direkt: 665 gösterim
 • Viral Puan: 3,33