707 gösterim
6,67 viral puan

Lavrov: "Türkiye ile savaşa girmeyeceğiz"

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, angajman kuralları çerçevesinde düşürülen Rus uçağı ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.
Gülten 25.11.2015 saat 15:49
 1. Rus savaş uçağının Türk F-16'ları tarafından düşürülmesi sonrası açıklamalarda bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Türkiye ile savaşa girmeyeceğiz" dedi.
  Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'yla bir görüşme gerçekleştirdiğini belirten Lavrov, "Türkiye Dışişleri Bakanı bana Türk hava kontrolörlerinin vurdukları uçağın milliyetini bilmediklerini söyledi" dedi.
  Görüşme hakkında detaylar veren Lavrov, "Türkiye Dışişleri Bakanı'nın dikkatini, Rus Su-24 uçağının Suriye'de IŞİD'in petrol yataklarını vurduktan sonra düşürüldüğüne dikkat çektim" ifadesini kullandı.

  "PLANLANMIŞ BİR PROVOKASYON"
  Rus uçağının düşürülmesini planlanmış bir provokasyon olarak niteleyen Lavrov, "Rus uçağının düşürüldüğü bölgede yalnızca militanlar yok, burada teröristlerin tesisleri de var" dedi.
  Suriye'deki teröre karşı mücadele hakkında da açıklamalarda bulunan Rusya Dışişleri Bakanı, "Suriye sürecinde ilerleme sağlanabilmesi için Batı'nın Türkiye'deki Kürtlerle ilgili ortak bir tutum benimsemesi gerekiyor" dedi.

  "RUSYA, TÜRK YETKİLİLERİ AĞIRLAMAYI PLANLAMIYOR"
  Gerilen ikili ilişkiler ile ilgili de açıklamalarda bulunan Lavrov, "Rusya, herhangi bir Türk yetkiliyi ağırlamayı planlamıyor" dedi.
  "NATO GENEL SEKRETERİ'NİN AÇIKLAMASI TÜM NATO ÜYELERİNİN FİKRİNİ YANSITMIYOR"
  Uçağın düşürülmesinin ardından Türkiye ile olan ilişkilerin ciddi olarak yeniden değerlendirileceğini belirten Lavrov, "NATO Genel Sekreteri'nin Türkiye'nin uçağımızı düşürmesinin ardından yaptığı açıklama tüm NATO üyelerinin fikrini yansıtmıyor. NATO'dan Türkiye'nin eylemiyle ilgili tarafsız değerlendirmeler yapanlar da oldu" dedi.
  Lavrov sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye Dışişleri Bakanı "Türkiye, Suriye'deki militanların tesislerinin bulunduğu toprakları mı korumaya çalışıyor?" diye sorduğumda bana cevap veremedi."
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 5 gösterim
 • Toplam Seed: 106 gösterim
 • Toplam Direkt: 596 gösterim
 • Viral Puan: 6,67