868 gösterim
1,92 viral puan

Rıza Sarraf'ın Tutuklanmasına AK Parti'den Yorum

AK Parti Sözcüsü Çelik, İran asıllı işadamı Rıza Sarraf'ın ABD'de tutuklanmasını "savcı tasarrufu" olarak nitelendirdi ve Cumhurbaşkanı ya da AK Parti ile anılmasının söz konusu olamayacağını söyledi.
Gülten 26.03.2016 saat 16:38
 1. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İran asıllı işadamı Rıza Sarraf'ın ABD'de tutuklanmasını "savcının tasarrufu" olarak nitelendirdi.
  Çelik, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
  Kendisine yöneltilen bir soru üzerine işadamı Rıza Sarraf'ın ABD'de tutuklanmasına değinen Çelik, "ABD'deki savcının tasarrufu bu konuda bir değerlendirme yapacak değilim. İbretle izlediğim şudur; ABD'deki bir tasarruf üzerine Türkiye'deki siyasetin nasıl dizayn edileceğine, Sayın Cumhurbaşkanımız ve bazı arkadaşlarımızla ilgili nasıl karşıtlık üretilebileceğine dair hastalıklı bir faaliyet var" dedi.
  Konuyla ilgili Türkiye'de yapılan haber ve yorumları eleştiren Çelik, "Dünden itibaren Türkiye'de haber ve yorum yapılma biçimine bakıldığında oradaki açıklamalarla, bir savcının tasarrufu olarak değerlendirilmesi gereken bir olay Türkiye'nin neredeyse iç siyasetini dizayn edecek bir tasarrufmuş gibi; hatta aynı kişiler Türkiye-İran-ABD ilişkilerini şekillendirecek bir uluslararası ilişkiler teorisi bile buradan üretmeye kalktılar" diye konuştu.

  "CUMHURBAŞKANI VE AK PARTİ İLE ANILAMAZ"
  Sözcü Çelik, olayla ilgili nedensellik bağı olmayan, gerçek bağından koparılmış haber ve yorumlar yapıldığını savunarak şöyle devam etti:
  "Maalesef herhangi bir olayı değerlendirirken nedensellik bağı olmayan ve hastalıklı bir takım muhalif çabalara, gerçek bağından koparılmış haber ve yorumlar yapılıyor. ABD'de bir savcı böyle bir tasarrufta bulunmuş bununla ilgili benim yapacağım bir değerlendirme yok. Bunun ötesinde Türkiye'nin içiyle ilgili şeylerin gerçek olduğunu düşünmüyorum.
  Sayın Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti'ye karşı hastalıklı bir muhalefet üretmek şeklinde bir tutum söz konusudur. Bu olaylarla Türkiye Cumhuriyeti'nin
  Cumhurbaşkanı'nın ya da AK Parti'nin herhangi bir şekilde yan yana anılması dahi
  söz konusu olamaz."
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Toplam Seed: 451 gösterim
 • Toplam Direkt: 417 gösterim
 • Viral Puan: 1,92