666 gösterim
2,73 viral puan

Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Obama Görüştü

ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama arasındaki görüşme gerçekleşti. Görüşmenin içeriğine ilişkin ilk açıklama Beyaz Saray'dan geldi.
Gülten 03.04.2016 saat 17:36
 1. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama arasında yapılması beklenen zirve gerçekleşti.
  Nükleer Güvenlik Zirvesi için ABD'nin başkenti Washington'da bulunan Erdoğan'ın, Obama ile Beyaz Saray'da yaptığı görüşme TSİ 04.25'te başladı. Görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü ve bu da "beklenenden daha uzun sürdü" yorumlarının yapılmasına neden oldu.
  Görüşmeye ilişkin Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, bölgesel güvenlik, terörle mücadele ve mültecilerle alakalı olarak Türkiye-ABD arasındaki işbirliği konusunun ele alındığı bildirildi.

  Açıklamada, şunlar kaydedildi:
  "ABD Başkanı Obama, şahsı ve halkı adına, Diyarbakır'daki terör saldırısında hayatlarını kaybedenler için taziye, yaralılar için de şifa dileklerini ileterek, Türkiye'nin güvenliği ve terörizme karşı ortak mücadele hususundaki desteklerini teyit etmiştir. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, DAEŞ'i geriletme ve ortadan kaldırmaya yönelik ortak çabaları daha artırmak için neler yapılabileceği konusunu da ele almışlardır.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 2 gösterim
 • Toplam Seed: 244 gösterim
 • Toplam Direkt: 420 gösterim
 • Viral Puan: 2,73