682 gösterim
3,79 viral puan

ABD'nin En İyi Avukatlarından Biri Olarak Kabul Edilen Benjamin Brafman, Rıza Sarraf'ın Savunmasını Yapacak

İran'a yönelik uluslararası yaptırımları delmekle suçlanan Rıza Sarraf ABD’de tutuklanmıştı.
Gülten 17.04.2016 saat 15:36
 1. Tutuklandığı Miami'den, New York'a sevki için otobüsle yola çıkarılan Rıza Sarraf, sevk işleminin tamamlanmasının ardından hakim karşısına çıkartılacak.
  Rıza Sarraf’ı ünlülerin avukatı olarak bilinen Benjamin Brafman savunacak.
  Amerika'nın Sesi’nden Can Kamiloğlu’nun haberine göre, ülkenin en iyi ceza avukatlarından biri olarak kabul edilen Brafman, aralarında mafya üyeleri, siyaset spor ve sanat dünyasından isimlerin bulunduğu tanınmış birçok kişinin avukatı olarak biliniyor.

  BENJAMİN BRAFMAN KİMDİR?
  Amerika’da en iyi ceza avukatlarından biri olarak bilinen Brafman, aralarında mafya ailesi üyeleri, siyaset spor ve sanat dünyasının ünlülerin bulunduğu tanınmış kişilerin avukatı olarak biliniyor.

  Avukatlık ücretinin de oldukça pahalı olduğu belirtilen Brafman, kazandığı davalar ve en az ceza ile kurtardığı yüksek profilli kişilerin mahkemelerinde yaptığı güçlü savunmalarla tanınıyor.
  Cinsel taciz iddiasıyla yargılanan IMF eski başkanı Dominique Strauss-Kahn’ın avukatlığını da 2011 yılında üstlenen Brafman, pek çok yüksek profilli davada yaptığı savunmalarla iddia makamına zor anlar yaşatmasıyla oldukça konuşuluyor.

  ÇOK SAYIDA ÖDÜL KAZANDI
  1997 yılında ‘New York Magazine’ tarafından kentin en iyi ceza avukatı seçilen Brafman, 2005 yılında New York Eyalet Barosu’nun en iyi ceza avukatı ödülünü aldı.

  ÜNLÜLERİ SAVUNMAKLA ÜNLENDİ
  Brafman, IMF eski başkanı Dominique Strauss-Kahn, sanatçı Michael Jackson siyasetçi Carl Kruger, rap yıldızı Jay-Z, hip hop yıldızı Sean Combs, sporcu Plaxico Burress, gece klübü işletmecisi Peter Gatien, 16 yaşında cinayet işleyen bebek yüzlü katil olarak bilinen Daphne Abdela, Gambino mafya ailesinden Sammy Gravano, kanser ilacının fiyatını bir gecede 5 bin dolara çıkartan girişimci Martin Shkreli gibi çok sayıda tanınmış kişinin savunmalarını üstlendi.

  Üstlendiği davalardaki kişilerin yüksek profilleri ve davaların medyanın ilgi odağı olması Brafman’ın ününe ün kattı.
  Amerikan ve dünya medyasının ilgi odağı olan Brafman, çok sayıda televizyon programının konuğu oldu.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 6 gösterim
 • Toplam Seed: 180 gösterim
 • Toplam Direkt: 496 gösterim
 • Viral Puan: 3,79