762 gösterim
2,84 viral puan

İran Asıllı Türk İş Adamı Rıza Sarraf'ın New York'taki İlk Duruşması Bitti

ABD'nin Miami kentinde 40 gün önce tutuklanan Rıza Sarraf'ın ilk duruşması bitti. İkinci duruşma 16 Haziran'da olacak.
Gülten 30.04.2016 saat 15:53
 1. SARRAF SUÇLAMALARI REDDETTİ
  ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delerek, bu ülkeyi yüz milyonlarca dolar zarara uğratmakla suçlanan Rıza Sarraf suçlamaları reddetti.

  "AYAKLARI ZİNCİRLİ GETİRİLDİ"
  DHA'nın haberine göre, Sarraf mahkemeye, lacivert bir üniforma içinde, ayakları zincirli, elleri serbest halde getirildi.

  İKİNCİ DURUŞMA 16 HAZİRAN'DA
  İran asıllı Türk işadamı Rıza Zarraf ABD'yi dolandırmak, bankacılık sahtekarlığı ve kara para aklamakla suçlanıyor. Zarraf'ın ikinci duruşması 16 Haziran'da yapılacak.
  NEW YORK'A GETİRİLMİŞTİ
  Rıza Sarraf, ABD'nin Oklahoma City Federal Cezaevi ve Transfer Merkezi'nde bir hafta tutuklu kaldıktan sonra New York'a uçakla nakledilmişti. ABD Güvenlik Güçleri (Marshals) yetlilileri, daha önce otobüsle transfer edileceği belirtilen Sarraf''ın New York'a bir uçakla getirildiğini, havaalanından Manhattan'a ise bir araçla nakledildiğini belirtmiştiler.
  Marshals ofisi tarafından yapılan açıklamada “Sayın Sarraf, Mahkeme Tutuklusu ve Yabancı Ulaştırma Sistemi (JPATS) üzerinden New York'a ismi açıklanmayan bir yere getirildi. Daha sona araçla transferi gerçekleştirildi" şeklinde bilgi verilirken, daha fazla ayrıntı verilemeyeceği belirtildi.

  YOLCULUĞU İKİ HAFTA ÖNCE BAŞLAMIŞTI
  Marshals, hava yolu ile nakledilecek mahkumları JPATS sistemi ile transfer ediyor. JPATS aracılığıyla yılda yaklaşık 260 bin mahkum transferi gerçekleştiriliyor.
  Miami'de tutuklandıktan sonra 'kefaletle serbest kalma' talebinden vazgeçen Sarraf'ın New York yolculuğu iki hafta önce başlamıştı.

  Miami'den New York'a getirilmek üzere yola çıkartılan Sarraf, ilk olarak Florida'nın Tallahassee cezaevine nakledilmişti. Daha sonra ikinci durak olarak Atlanta'ya gönderilen Sarraf burada 5 gün kaldıktan sonra, Oklahoma City'e transfer edilmişti. İran asıllı işadamı, Oklahoma'daki transfer merkezinde 7 gün kaldıktan sonra uçakla New York'a gönderildi.

  MIAMI'DE GÖZALTINA ALINMIŞTI
  Rıza Sarraf, 19 Mart'ta Miami Havalimanı'ndan ABD'ye giriş yapmak isterken FBI ajanları tarafından gözaltına alınmış, daha sonra çıkarıldığı mahkemede de tutuklanmıştı.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 12 gösterim
 • Toplam Seed: 268 gösterim
 • Toplam Direkt: 482 gösterim
 • Viral Puan: 2,84