1.068 gösterim
19,78 viral puan

İsrailli sözcü: Türkiye’ye aşığım

İsrail’in Dışişleri Bakanlığı sözcüsü olan Emanuel Nashdon, çok akıcı bir şekilde Türkçe konuşmasıyla dikkat çekiyor. 4 yıl Ankara’da görev yapan Nashdon, "Türkiye'nin kalbimde çok özel bir yeri var, Türkiye'ye aşığıyım" dedi.
Gülten 09.09.2014 saat 23:48
 1. İsrail’in Dışişleri Bakanlığı sözcüsü olan Emanuel Nashdon, çok akıcı bir şekilde konuşmasıyla dikkat çekiyor. 4 yıl Ankara’da görev yapan Nashdon, "Türkiye'nin kalbimde çok özel bir yeri vardır. Türkiye benim aşık olduğum bir ülkedir" dedi.

  İsrail, Dışişleri Bakanlığında sözcülük koltuğuna İsrail'in Ankara'daki büyükelçiliğinde uzun yıllar müsteşar olarak görev yapan elçi Emanuel Nashdon'u atadı.

  Çok iyi derecede akıcı bir şekilde Türkçe konuşan Nashdon, "Ankara'da 2002-2006 yıllarında diplomat olarak görevde bulundum. Bu benim için sıradışı bir deneyimdi. Çok güzel birçok insanla tanıştım ve Türkiye'ye karşı, kültürüne karşı, insanına karşı çok sıcak duygular besliyorum. Türkiye'nin kalbimde çok özel bir yeri vardır ve aşık olduğum bir ülkedir. Ben kuvvetle ülkelerimiz arasında diyalog ve dostluk olacağına inanıyorum" dedi.

  Son görev yeri Berlin'de de Türklerle yakın dostluklar kurduğunu ifade Nashdon, Türk mutfağını ise çok sevdiğini söylüyor.

  EMANUEL NASHDON KİMDİR?

  İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü görevine getirilen Emmanuel Nahshon, Fransa'da doğdu. Çocukluk yıllarında ailesi İsrail'e göç etti.

  Emmanuel Nahshon, Kudüs İbrani Üniversitesinde Hukuk tahsili yaptı.

  1992 yılında meslek memuru olarak göreve başladığı İsrail Dışişleri Bakanlığında sırasıyla Venezuella, Brüksel, Ankara ve Berlin'de görev yaptı.

  Nashdon, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Almanca ve Türkçe biliyor.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 54 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.013 gösterim
 • Viral Puan: 19,78