1.393 gösterim
2,81 viral puan

Amerikalı Türklerden "1915" atağı

Amerikalı Türkler, Ermenilerin 1915 olaylarına dair Türkiye’ye karşı yürüttükleri karalama kampanyaları karşısında atağa geçerek, başkent Washington, New York, Teksas ve Massachusetts’te de önemli noktalara afişler astırmaya ve ilanlar vermeye başladı.
Gülten 05.04.2015 saat 16:43
 1. ABD merkezli 145 Türk-Amerikan sivil toplum kuruluşunca oluşturulan Yönlendirme Komitesi, girişimin ilk ayağı olarak, başkent Washington’daki bazı metro durakları ile otobüs hatlarına dev afişler yerleştirdi. Afişlerde, "Bizi birleştir, ayırma" sloganları kullanıldı.

  Bunun yanında, önümüzdeki günlerde, Turkish Institute for Progress tarafından, New York, Teksas ve Massachusetts eyaletlerinde açık hava dev reklam panolarında (bilbord) afişlere ve gazete ilanlarına yer verilecek.

  Amerikalı Türkler, Teksas, Illionis, Massachusetts ve New Jersey eyalet meclislerine Türkiye lehine tasarılar getirmeye çalışacak.

  Ermenilerin 1915 yılı olaylarının yıldönümü olarak gördüğü 24 Nisan için de hazırlanan Yönlendirme Komitesi, Türkler ile Ermeniler arasında dostluk köprülerinin kurulması için 24 Nisan’da Washington’da "Barış ve Dayanışma'' sloganıyla yürüyüş yapacaklarını açıklamıştı.

  Beyaz Saray’ın önünden başlayacak yürüyüş, Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği’nde son bulacak. Bazı Ermeni grupların her yıl 24 Nisan'da Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği önündeki kaldırımı işgal ederek aleyhte gösteriler düzenlemesi nedeniyle, yürüyüşten sonra Türkler büyükelçilik binası önünde hazır bulunmayı sürdürecek. Ayrıca Amerikalı Türkler, 14 Nisan’dan itibaren büyükelçilik önündeki kaldırımı Ermeni göstericilere kaptırmamak için gece-gündüz nöbet tutacak.
  Ermeni diasporasının belli bir kesiminin giderek artan propaganda faaliyetleri karşısında “Let History Decide” (Tarih karar versin) sloganıyla faaliyet gösteren internet sitesini yayına sokan Yönlendirme Komitesi, 18 Nisan’da Twitter’da #lethistorydecide hashtag’i kullanılarak kampanya yürütecek.

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 496 gösterim
 • Toplam Direkt: 896 gösterim
 • Viral Puan: 2,81