1.140 gösterim
18,39 viral puan

Dijital çağın operasyonu

Sosyal medyada fotoğraf ve videolarını paylaşanların daha genç ve güzel görünmek için burun estetiğine yöneldiğini belirten KBB ve Baş Boyun Cerrahı Op. Dr. Bahadır Baykal, “İnsanlar, selfie çekerken burunlarında o güne kadar önemsemedikleri sorunları fark ediyor” dedi.
Gülten 26.07.2014 saat 13:24
  1. İSTANBUL - Burun, yüzün en önemli karakteristik yapısı, dolayısıyla estetik ameliyat sonrası doğal ve güzel bir burun için işi şansa bırakmamak çok önemli. İşin uzmanlarına göre ise burun estetiği, sanılandan daha komplike ve zorlu bir ameliyat.

    Türkiye’de burun estetiği için cerrah arayışına girenlerin henüz yeterli oranda olmasa da daha bilinçli hareket etmeye başladığını söyleyen KBB ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal, özellikle gençlerin burun estetiğine daha fazla ilgi duyduğunu aktardı. Dr. Baykal, burun ameliyatından sonra hayal kırıklığı yaşamamak için ameliyatı yapacak doktorun eğitiminin, tecrübesinin ve ameliyatın olası sonuçlarının iyi analiz edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

    “İşi şansa bırakmamak gerekiyor çünkü burun estetiği sandığınızdan daha komplike ve zorluğu olan bir ameliyattır” diyen Dr. Baykal, ülkemizde sadece burun cerrahisi ile ilgilenen ve bu konuda önemli çalışmalara imza atmış hekimlerin varlığından söz etti. Birçok ülke ile kıyaslandığında bu ameliyatların ülkemizde daha uygun fiyata yaptırılabildiğini söyleyen Dr. Baykal, “Ama burada bir nokta önemli; özellikle çok ucuza bu işi mal edeyim derken başarısızlıkla karşılaşmamaya da dikkat edilmeli, yoksa ardı ardına düzeltme ameliyatlarına maruz kalınabilir” uyarısında bulundu.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Toplam Seed: 62 gösterim
  • Toplam Direkt: 1.078 gösterim
  • Viral Puan: 18,39

İlgili Haberler