972 gösterim
2,85 viral puan

Cumhurbaşkanı Erdoğan hükümeti kurma görevini kime vereceğini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Meclis’e giren 4 partinin lideriyle görüşeceğini söyledi. Erdoğan hükümeti kurma görevini kimlere vereceğini de açıkladı.
Gülten 14.06.2015 saat 13:59
 1. Azerbaycan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sürece ilişkin görüşlerini almak için 4 partinin liderini önümüzdeki hafta ayrı ayrı davet edebileceğini söyledi.

  "Hükümeti kurma görevini ise siyasi ahlakım gereği en çok oyu alan siyasi partinin genel başkanına veririm" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "O kuramaz ise yine siyasi ahlakım gereği, görevi bu kez en fazla oy almış ikinci partinin genel başkanına veririm" dedi.

  Cumhurbaşkanı koalisyonun kurulamaması durumunda ise anayasa gereği tekrar sandığa gitmenin kaçınılmaz olacağını belirterek, "Ben buna ‘erken seçim’ değil, ‘tekrar seçim’ diyorum. Zira ülkenin hükümetsiz kalması düşünülemez" ifadesini kullandı.

  Erdoğan ayrıca yatırımların ve uluslararası ilişkilerin kesintiye uğramaması için hükümetin bir an önce kurulması gerektiğini de belirtti.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Toplam Seed: 341 gösterim
 • Toplam Direkt: 631 gösterim
 • Viral Puan: 2,85