430 gösterim
4,73 viral puan

Trump: Tahran terör şampiyonu

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ABD Başkanı Donald Trump ile Fransa'da Caen Valiliğinde bir araya geldi. ABD Başkanı Trump, İran'ın Ortadoğu'da "terör şampiyonu" olduğunu iddia etti.
Gülten 06.06.2019 saat 21:40
 1. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü. Macron, Avrupa'nın Nazi işgalinden kurtarılmasında önem taşıyan Normandiya Çıkarması'nın 75. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törene katılmak üzere Fransa'da bulunan Trump ile Caen Valiliğinde bir araya geldi.

  Görüşmeden önce basına ortak açıklama yapan iki liderden Macron, ülkesinin ABD ile Afrika Orta Doğu ve uluslararası konularda birliğinin önemini vurguladı.

  Trump'un Fransa'ya gelmesinden mutluluk duyduğunu belirten Macron, "(Tören için) Burada bulunmanız iki ulus arasındaki ayrılmaz bağın kanıtıdır." dedi.

  Macron, ülkesinin ABD ile güçlü bir ilişkisi olduğunu söyledi. Macron, demokrasi tehdit altında olduğunda, ABD ile beraber hareket ettiklerini belirtti.

  trump ile görüşmesinde İran, Orta Doğu ve uluslararası konuları ele alacağını ifade eden Macron, bu konularda Trump ile ortak bir görüşe sahip olmanın önem taşıdığını kaydetti.

  TRUMP: TAHRAN TERÖR ŞAMPİYONU

  Trump ise bir kez daha terör vurgusu yaptı. Tahran'ı "Ortadoğu'da terör şampiyonu" olarak niteledi.

  İran'ın, katı Amerikan ambargosu altında, "ülke olarak çöktüğünü" söyledi. Trump, İranlılarla görüşmeye hazır olduğunu yineledi.

  "SONUCUN İYİ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

  ABD Başkanı Trump da Fransa'da olmaktan ve törene katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

  Fransa'dan önce ziyaret ettiği İngiltere'deki temaslarına değinen Trump, "İngiltere Kraliçesi olağanüstü bir kadın İngiltere ile olağanüstü ilişkilerimiz var. İngiltere'deki gelişmelerden haberimiz var. Brexit dolayısıyla ülkenin nereye gittiğini bilmiyorum ama sonucun iyi olacağını düşünüyorum." dedi.

  Trump, Fransa ile ABD arasında da istisnai ve olağanüstü bir ilişkinin ve büyük bir ortaklığın bulunduğunu söyledi.

  Brexit'in nasıl sonuçlanacağını merak ettiğini ifade eden Trump, İngiltere'nin yeni başbakanın kim olacağının da önemli olduğunu belirtti.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 4 gösterim
 • Toplam Seed: 91 gösterim
 • Toplam Direkt: 335 gösterim
 • Viral Puan: 4,73

İlgili Haberler