958 gösterim
39,92 viral puan

Devletin zirvesini bayram buluşturacak

Devletin zirvesi bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katılacak. CHP lideri Kılıçdaroğlu da yemin törenine katılmadığı Erdoğan ile cumhurbaşkanı olduktan sonra ilk kez bir araya gelecek.
Gülten 30.08.2014 saat 15:33
 1. Devletin zirvesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda ilk olarak Anıtkabir'de ardından Çankaya Köşkü'nde buluşacak.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'başkomutan' sıfatıyla başkanlık edeceği devlet erkanı, Atatürk'ün huzuruna çıkacak ve mozelesine çelenk bırakacak.

  Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir özel defterini imzalayacak.

  Törene; Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, kuvvet komutanları ile yargı ve parlamento temsilcileri de katılacak.

  Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çankaya Köşkü'ndeki törende tebrikleri kabul edecek.

  Devlet protokolü Köşk'ten sonra başkentteki Zafer Bayramı kutlamalarının değişmeyen adresi, Atatürk Kültür Merkezi'ndeki resmi geçit töreninde bir araya gelecek.

  Cumhurbaşkanı, Başbakan ve komutanlar, hipodromdaki kutlamaların ardındansa Kara Harp Okulu'nun mezuniyet törenine katılacak.

  Devlet erkanı, akşam saatlerinde ise geçtiğimiz yıl Genelkurmay Karargahı'ndan Çankaya Köşkü'ne taşınan 30 Ağustos resepsiyonunda buluşacak.

  İş, sanat ve medya dünyasının temsilcilerinin de katılacağı eşli resepsiyona, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ev sahipliği yapacak.

  Meclis'teki yemin törenine katılmayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Erdoğan da ilk kez 30 Ağustos törenlerinde bir ayaya gelmiş olacak.

  Kılıçdaroğlu; Anıtkabir, Atatürk Kültür Merkezi ve Çankaya Köşkü'ndeki törenlere katılırken, 30 Ağustos resepsiyonunda yer almayacak.

  MHP lideri Devlet Bahçeli'nin ise Dumlupınar programı nedeniyle Ankara'daki törenlere katılması beklenmiyor.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 24 gösterim
 • Toplam Direkt: 933 gösterim
 • Viral Puan: 39,92